• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 052-877-1119
להזמנות 052-877-1119
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
מקלחוני ומוצרי מעוז ונציה

האם ניתן להימנע מאבנית בזכוכית

האם ניתן להימנע מאבנית בזכוכית? ואם לא - כיצד כדאי לנקות?

מהי אבנית? כיצד היא נוצרת וכיצד ניתן לנקות ולהסיר אותה ללא מאמץ מיוחד? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

אבנית היא למעשה שכבה מוצקה המופיעה בגוון לבן-אפור בגופי חימום ובמקומות בהם זורמים מים חמים בעיקר. האבנית הינה תוצר של סלעי גיר אשר הומסו על ידי הגשמים ועשו את דרכם למי התהום ומשם למי השתייה ולמים המשמשים אותנו לצרכי רחיצת כלים ורחצה. כפועל יוצא מכך, חדרי הרחצה והאמבטיה הביתיים של כולנו מהווים "קרקע פורייה" להיווצרות אבנית המופיעה גם על גבי מקלחונים המיוצרים מזכוכית, גם על גבי אריחי הקרמיקה ועם על גבי דלתות הפנים בחדרי הרחצה ופריטי הריהוט השונים המוצבים בחלל החדר. היווצרותה של אבנית על גבי מקלחון זכוכית וזאת ללא קשר לאיכות או סוגי זכוכית למקלחון, מחייבת אתכם לפעול לניקוי האבנית במהירות האפשרית וזאת בכדי למנוע את התפשטותה והצטברותה על גבי כל שטח המקלחון ועל גבי פריטי הריהוט ואריחי הקרמיקה המעטרים את חדר הרחצה.

כיום, בבתים רבים בישראל נהוג לעטר את חדרי הרחצה עם יצירות פסיפס לאמבטיה. יצירות אלו מורכבות מאבני פסיפס שאף הן יכולות לשמש כ-קרקע פורייה להיווצרותה של שכבת אבנית ואין זה משנה אם מדובר ביצירות פסיפס זכוכית או יצירות פסיפס מאבני חרס.

כיצד לנקות אבנית המופיעה בחדרי הרחצה?

אין זה משנה איזה סוג של מקלחונים מעוצבים מותקנים בחדרי הרחצה הביתיים שלכם, בין אם מדובר באותם מקלחונים בהתאמה אישית או בין אם מדובר באותם מקלחונים מובנים המשווקים במחלקת מקלחונים איקאה, חשוב שתנקו את המקלחון אחת לשבוע וזאת בכדי למנוע תופעות של היווצרות אבנית המקדימות להיווצרותם של כתמי עובש. ניקוי אבנית מכל מקלחון זכוכית חלבית או מקלחון אחר, יכולה להיעשות באמצעות חומרי ניקוי המיועדים לצורך כך הכוללים בין היתר את חומר האקונומיקה המיועד לשימוש ביתי. יחד עם זאת, אנו ממליצים לכם לרכוש תכשירי ניקוי המכילים בתוכם ריכוז של חומרים שונים המיועדים במיוחד לצרכי הסרת אבנית ובמידה ותקפידו על ניקוי המקלחון באופן תדיר וקבוע (מומלץ אחת לשבוע אך ניתן לנקות אותו גם אחת לשבועיים או שלושה) תוכלו להמשיך ליהנות מאותם מקלחונים מעוצבים המותקנים בחדרי הרחצה שלכם.

שיטה נפוצה נוספת לניקוי אבנית והסרתה מיושמת באמצעות ערבוב של מלח לימון עם סודה לשתייה, כאשר לכלי הניקוי מומלץ להוסיף גם מעט אקונומיקה ביתית. את התרכובת הנוצרת יש לשפשף היטב בעזרת סקוצ' על גבי הזכוכית או על גבי כל אחד מהפריטים השונים בהם מופיעה שכבת אבנית. לאחר פעולת השפשוף יש לשטוף במים פושרים את המקום ולהבחין כיצד שכבת האבנית נופלת ומוסרת מאליה. כמו כן, ניתן לנקות את האבנית באמצעות חומץ סינטטי וזאת במקרים בהם אתם נדרשים להסיר אבנית מדלת הפנים בחדר הרחצה.

 


 

שלח פרטים עכשיו
להזמנות ופרטים נוספיםלחץ כאן